Magnes na zdrowie

Magnes na zdrowie

Fizjoterapia i rehabilitacja to jedna z najbardziej postępowych i technologicznie galopujących dziedzin nauki medycznej. Na rynku fizjoterapeutycznym praktycznie, co miesiąc znajdujemy coraz nowsze i coraz bardziej zaskakujące rozwiązania w terapii różnych schorzeń. Czasami udoskonalane są sprzęty, których działanie już zostało udowodnione, a czasami tworzone są zupełnie nowe technologie. Innowacyjność niektórych rozwiązań, wręcz powala na kolana. Viofor magnetostymulacja to jedna z nowszych i bardziej innowacyjnych technologii, która bardzo szybko znalazła uznanie wśród fizjoterapeutów i jest szeroko wykorzystywana. Działanie opiera się o zmienne pola magnetyczne, które poprzez oddziaływanie na przemianę materii w organizmie, wykazują silne działanie terapeutyczne. Viofor magnetostymulacja, jest wykorzystywana w leczeniu układu kostnego, nerwowego, górnych dróg oddechowych, układu krążenia, chorób metabolicznych oraz przewodu pokarmowego. Generalnie rzecz ujmując całe ciało lub jego część poddawane są wieloimiennym polem magnetycznym o niskiej indukcji. Dzięki takiemu oddziaływaniu, w organizmie uaktywnione są mechanizmy pozwalające przywrócić jego naturalną równowagę.

Viofor magnetostymulacja wykorzystuje osiągnięcia badań nad polem magnetycznym, które prowadzone są od wielu lat w różnych jednostkach naukowych. Dowiedziono, że podczas traktowania organizmu polem magnetycznym, zmienia się ciśnienie krwi. Stemme wykazał, że pod wpływem pola magnetycznego poprawiają się takie wskaźniki jak przepływ krwi, ciśnienie parcjalne tlenu, wysycenie hemoglobiny tlenem, wykorzystanie tlenu przez tkanki. W związku z lepszym i bardziej efektywnym transporcie tlenu, nie powinien dziwić fakt, że działanie pola magnetycznego można przełożyć na chociażby gojenie się ran i złamanych czy leczenie stanów zapalnych. Viofor magnetostymulacja, może być jednak stosowany również w psychoprofilaktyce, z tego względu, że zmienne pola magnetyczne, pozytywnie wpływają na wartości amplitud fal alfa w mózgu i theta, które charakterystyczne są dla stanów relaksacji. W związku z tym faktem, Viofor magnetostymulacja mogą być wykorzystywane przy terapii nerwic, bezsenności, zaburzeń koncentracji uwagi czy ogólnej nadpobudliwości.

Viofor magnetostymulacja jest również wykorzystywany w terapii przeciwbólowej, między innymi przy zmianach zwyrodnieniowych kręgosłupa, reumatoidalnych zapaleniach stawów, urazach stawów, stanach po naruszeniu ciągłości tkanek, zesztywnieniach palców oraz urazach tkanek miękkich. Znajduje również miejsce przy działaniu regeneracyjnym w przypadku schorzeń i urazów układu kostnego, upośledzenia przepływu miejscowego w kończynach oraz zmniejszenia obrzęku limfatycznego (np. po zabiegach chirurgicznych).

W związku z różnym działaniem pól magnetycznych, Viofor magnetostymulacja nie powinna być stosowana u kobiet w ciąży i w trakcie laktacji, czynnej chorobie nowotworowej, gruźlicy płuc, infekcji wirusowych, bakteryjnych i grzybiczych, obecności elektronicznych implantów, stanach po przeszczepach narządów.