Okultyzm czy medycyna naturalna?

Okultyzm czy medycyna naturalna?

Ostatnimi czasy pojawia się bardzo wiele informacji na temat sprzętu, który budzi spore kontrowersje na rynku medycyny niekonwencjonalnej, jakim jest biostymulator magnetyczny. Z jednej strony otrzymujemy informacje, że jest to rewolucyjny wynalazek, który poruszył ludzi na całym świecie, dzięki swoim właściwościom terapeutycznym i nie tylko, z drugiej natomiast słyszymy o drogim bublu o dyskusyjnym działaniu. Komu, zatem wierzyć?

Biostymulator magnetyczny, inaczej nazywany jest płytkami magnetycznymi, ponieważ właśnie taką ma formę. Wykorzystuje w swoim działaniu silne pole magnetyczne, które nie tylko oddziałuje na organizm, ale również na całe pomieszczenie, w jakim jest używany. Biostymulator magnetyczny ma działanie głównie terapeutyczne i jest wykorzystywany w różnych placówkach zarówno medycyny niekonwencjonalnej jak i klasycznej. W Polsce natomiast trudno jest znaleźć jakiekolwiek dowody na to, że w placówkach publicznych jest on wykorzystywany. Biostymulator magnetyczny znajduje swoje miejsce w tradycyjnej medycynie, jako uzupełnienie terapii w różnych placówkach na świecie. Pochlebne opinie zyskał u lekarzy z Chin, Japonii, Stanów Zjednoczonych i Kanadzie- czyli w krajach, gdzie docenia się pozytywne skutki terapii medycyny niekonwencjonalnej.

Badania nad polem magnetycznym i jego wpływem na organizm ludzki, były i są przeprowadzane w przypadku różnych schorzeń i kontuzji. Coraz więcej rehabilitantów i fizjoterapeutów używa terapii magnetycznej w leczeniu. Właśnie w dziedzinie fizjoterapii, pole magnetyczne znajduje największe zastosowanie- leczenie urazów narządu ruchu. Jednak, według prowadzonych badań, ustalono że nie tylko w kwestii rehabilitacji, można liczyć na działanie pola magnetycznego. Karśnik (Politechnika w Monachium) oraz Warnke (Uniwersytet w Sarze) dowiedli, że działanie specyficznymi polami magnetycznymi poprawia przemianę materii, poprzez zmiany w mikokrążeniu- dzięki temu wspomagane są różne procesy gojenia i leczenia. Biostymulator magnetyczny ma, zatem działanie lecznicze, na różnych polach medycyny. Nie można jednak bagatelizować, przy jego obecności, pracy i diagnozy lekarskiej, bo to według ich wskazań powinna być prowadzona terapia. Biostymulator magnetyczny może natomiast pełnić funkcję silnie wspomagającą pracę rehabilitantów i fizjoterapeutów oraz lekarzy.

Biostymulator magnetyczny, wytwarza silne pole magnetyczne, które ma działanie lecznicze w przypadku problemów z ciśnieniem, usuwania bólów, pochodzenia reumatycznego, obniżania napięcia nerwowego, uczucia zmęczenia, leczenia z bezsenności, zwalczania stanów zapalnych, gojenia ran i złamań kości, leczenia stanów migrenowych, problemów dróg moczowych oraz prostaty. Wśród licznych zadowolonych użytkowników, zawsze znajdzie się ktoś, komu terapia polem magnetycznym nie pomaga. Jest to kwestia bardzo indywidualna organizmu.

Ze względu na silne pole magnetyczne wytwarzane przez biostymulator magnetyczny, urządzenie nie powinno być używane przez osoby z rozrusznikami serca, stymulatorami rdzenia kręgowego, pod wpływem alkoholu czy kobiet w ciąży lub w trakcie laktacji.