Rehabilitacja we własnym domu

Rehabilitacja we własnym domu

Wiele osób po wypadkach i urazach narzeka na to, że rehabilitacja jest bardzo droga w naszym kraju. Często na taką refundowaną przez Narodowy Fundusz Zdrowia trzeba czekać nawet kilka miesięcy, co nie jest możliwe przy niektórych urazach. Wiele osób decyduje się więc na wykupienie prywatnych zabiegów, które są bardzo drogie. Jedna godzina kosztuje nawet około stu do dwustu złotych. Co zrobić kiedy rehabilitacja jest zbyt droga?

Przede wszystkim, trzeba zapisać się w kolejce na zabiegi refundowane przez NFZ. Poza tym, lekarze doradzają, aby wykupić przynajmniej jedną godzinę u dobrego fizjoterapeuty lub rehabilitanta. Taka osoba, kiedy pozna sytuację, z pewnością poświęci ten czas na to, żeby pokazać, jakie ćwiczenia warto i można wykonać w domu. Okazuje się bowiem, że większość z nich jest bardzo prosta i wcale nie wymaga żadnych dziwnych i drogich przyrządów. Wiele ćwiczeń można wykonać przy pomocy krzesła, piłki do gry, czy też zwykłej taśmy do ćwiczeń, albo poduszki. Często nie potrzeba żadnych akcesoriów i wystarczy jedynie siła własnych mięśni. Wiele osób jest bardzo zaskoczonych, kiedy orientują się, że większość ćwiczeń są w stanie samodzielnie wykonać, bez najmniejszego problemu.

Oczywiście, rehabilitacja na własną rękę nie jest najlepszym rozwiązaniem. Dlatego też warto szukać w różnych miejscach, ponieważ może okazać się, że kolejka jest krótsza i uda nam się dostać na zabiegi nawet dość niedługo. Samodzielna praca w domu na pewno pomoże szybciej dojść do siebie i odzyskać zdrowie. Nic to nie kosztuje, a pozwala na spędzenie czasu w sposób aktywny.

Post Comment